Jaké jsou výhody sjednání pojištění odpovědnosti občana za škody?

Někteří lidé jsou už ze zásady proti pojištění. Mají za to, že jsou to zbytečně vyhozené peníze. Jenže když pak dojde k nějaké pojistné události, kterou nemají pojištěnou, musejí veškerou škodu uhradit ze svého. Mít sjednanou pojistku odpovědnosti občana se rozhodně vyplatí.

Kdy za vás škodu uhradí pojišťovna

Vytopíte sousedy, vaše dítě jim rozbije míčem okno, pes pokouše sousedovu kočku – to jsou všechno situace, které se v životě mohou přihodit. Pojistka proti blbosti neboli pojištění odpovědnosti občana za škodu chrání člověka ve chvíli, kdy jinému způsobí újmu na majetku či zdraví. Výhodou této pojistky je zejména to, že jedna smlouva chrání celou rodinu, tedy manžele, nebo druha a družku a děti, kteří žijí společně v jedné domácnosti. Vztahuje se dokonce i na drobné domácí mazlíčky. A psa nebo větší hospodářská zvířata lze připojistit.

Pojistka s celosvětovou působností

Pojišťovna ERGO funguje po celém území Evropy. Na našem trhu je již bezmála dvacet pět let a za tu dobu pojistila mnoho spokojených klientů. Výhodou pojištění proti odpovědnosti občana za škodu je hlavně to, že má celosvětovou působnost. Pokud tedy způsobíte škodu třeba o letní dovolené na italském pobřeží nebo v zimě na rakouských horách, pojišťovna ji za vás uhradí. Můžete si sjednat pojištění ve výši 3 až 10 milionů pojistné částky. Podle toho se také odvíjí cena pojistného.

Chcete si připojistit i svůj domov?

Současně s pojištěním proti blbosti je možné sjednat kromě výše uvedených pojištění zvířat také svůj domov, také pojištění cizinců nebo pilota. Jedním produktem tak získáte kompletní ochranu pro případ vzniku nenadálé škody, jež byste způsobili vlastní činností. Jedná se o pojistku, která by neměla chybět v žádné rodině, která dbá na svoji bezpečnost.

Uvažovali jste někdy o sjednání pojištění odpovědnosti občana za škodu?