Udržte si jako běžci dostatek vitamínů a elektrolytů pro správnou funkci těla

Pro běžce může být co se týče stravy poměrně dost nepříjemných nástrah. Je totiž celá řada živin a potravin, které nejsou pro běžně ideální. Mohou totiž zpomalovat rychlost oběhu a efektivitu metabolismu, přičemž dokonce v některých případech mohou tvořit i nevolnosti nebo příliš stimulovat trávící trakt.

Vedle přísunu potravin správného charakteru by ale běžci měli myslet i na další neméně důležitou záležitost. Tou záležitostí je především suplementace, která by pro aktivní běžce v tréninkovém plánu měla být naprostou nutností pro udržení zdravého životního stylu.

Doplňujte elektrolyty a živiny již při běhu

Už během samotného zatížení byste hlavně u dlouhých běhů měli myslet na to, že je potřeba dostatečně zásobovat tělo suplementací. V potu totiž můžeme vypudit velké množství vitamínů a elektrolytů, které nám mohou potom chybět při zbytku běhu jako takového. Tato nepříjemnost je především řešitelná pomocí QNT iontové nápoje. Jedná se o nápoje, které jsou zdrojem vitamínů, a především právě elektrolytů. Ty při běhu fungují jako médium pro přenos příkazů nervového systému a při jejich nedostatku může docházet i k horší pohyblivosti a křečím.

Hladina všech vitamínů na ideální rovině

Mimo toho je potřeba myslet na to, že jsou vitamíny extrémně důležité pro ohromný počet procesů v našem těle. To je důvodem, proč jsou suplementy obsahující vitamínové komplety extrémně důležité právě pro běžce. Při běhání totiž běžci vypotí i násobky toho, co poté přirozeně ve stravě přijmou zpátky. QNT vitamíny vám ale pomohou tuto nepříjemnost vyřešit. Pravidelné dávkování vám tak pomůže vyrovnat nedostatky vitamínů v těle.

Regenerace je extrémně důležitá

Mimo toho, že musíme myslet na správnou výživu a dostatek vitamínů, je potřeba pracovat i na pravidelné regeneraci. A to nejen v tom smyslu, že musíme myslet na odpočinek, bazén a podobné aktivity, ale v náročném plánu bychom měli pomocí aminokyselin regeneraci vylepšit. QNT BCAA 8500 přitom představuje aminokyseliny ve volné formě. Díky tomu tak mohou rychle proniknout do těla a pracovat na regeneraci, protože nemusí v trávícím traktu docházet k jakékoliv jejich úpravě.