Nebaví vás čtení? Udělejte si z něj hru

Děti si rády hrají. To samé ale platí i pro dospělé. Udělejte si proto ze čtení hru, a dostaňte do své hlavy nové vědomosti mnohem snáz.

Máte před sebou důležitý úkol a potřebujete kvůli němu přečíst knihu? Pro někoho jednoduchá prácička, pro jiné nepřekonatelná překážka. Obzvlášť když daný titul není příliš zajímavý. Řešení je přitom velice snadné.

Čtení hrou

Jako děti jste určitě milovali hry. Možná vám to nepřipadne, ale i v dospělosti je život mnohem snazší, pokud si z něj uděláte hru. Můžete tak do něj zakomponovat věci, které máte rádi, a spojit je s méně příjemnými aktivitami. V tomto případě s čtením nudné knihy nebo dokumentu. Jestliže před vámi jeden takový stojí, není nic jednoduššího, než k němu přistoupit výše zmiňovaným způsobem.

Většina her sází na jednoduchý princip. Dostanete úkol, ten splníte, a za to získáte odměnu. Udělejte to tedy stejně. Rozdělte si knihu do menších úkolů a za jejich zdolání si dopřejte odměnu. Nezáleží na tom, co to bude. Jestli sáhnete po nějaké dobrotě, případně zajímavější aktivitě. Důležité je udělat z čtení nudného dokumentu zajímavý úkol, který bude váš mozek motivovat k akci. Jak se ale vyhnout tomu, abyste si dopřáli odměnu bez splnění úkolu?

Jak zabránit katastrofě?

To je na celém procesu nejtěžší. Potřebujete k tomu buďto klidné prostředí, anebo skálopevnou vůli. A řekneme vám to narovinu – spoléhat se na vůli je cesta do pekla. Vsaďte proto na klidné prostředí. Jestliže si jej nemůžete zajistit doma, skočte třeba do knihovny. Každé město má svoji knihovnu, a v nío i čítárnu. Po cestě zpět se pak můžete zastavit i pro kýženou odměnu. Spojíte tak příjemné s užitečným.

Ať už hledáte odměnu, popřípadě si jen chcete doplnit další znalosti, podívejte se na žebříčky knih na webu ČBDB.cz. Tady najdete další studnici znalostí, které můžete postupně doplňovat. Anebo si prohlédněte ty nejčtenější knihy a dopřejte si trochu té zábavy v podobě čtení zajímavého titulu.