Co všechno si představíte pod domácí zdravotní péčí?

Stále si mnoho lidí myslí, že domácí zdravotní péče je spíše péčí sociální, přičemž vám sestřičky doma tak maximálně převážou ránu, aplikují injekci nebo odeberou krev. Tak tomu možná bylo v začátcích tohoto oboru. V současné době je ale domácí zdravotní péče určena i pacientům po těžkých úrazech nebo po prodělání vážných onemocnění. Pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a jejichž stav nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči. A vybrané agentury poskytují i opravdu náročné zdravotnické úkony, ve svých týmech mají specializované lékaře i zdravotní sestry a také disponují patřičným vybavením.

Specializované úkony v rámci domácí zdravotní péče

Doba pokročila a nemocniční zařízení i zdravotní pojišťovny si moc dobře uvědomují důležitost domácí zdravotní péče. Uvolní se tak nemocniční lůžka, ale domácí zdravotní péče může také urychlit rekonvalescenci pacienta, protože pacienti jsou zpravidla v lepší psychické pohodě. V pohodlí domova může být pro pacienty zajištěna domácí fyzioterapie, ale také domácí parenterální výživa, domácí umělá plicní ventilace nebo domácí hemodialýza. To vše je plně hrazeno ze zdravotního pojištění pacienta, pokud tedy tento způsob léčby předepíše ošetřující lékař.

Lídrem v této oblasti je agentura ProCare Medical. Už proto, že se aktivně účastní pilotních projektů pro zavádění nových služeb v rámci domácí zdravotní péče. Pro své pacienty zajišťují všechny výše zmíněné služby od domácí fyzioterapie, přes domácí umělou plicní ventilaci až po domácí hemodialýzu. Jejich služby jsou opravdu komplexní a pacientům nabízejí i převozy sanitou, a to plně vybavenými vozidly. Zdravotníci pacienta nejenom převezou na potřebné převazy, rentgeny, vyšetření či kontroly, ale také jej doprovodí a v případě potřeby zase odvezou zpět domů. Veškeré detaily najdete přehledně na www.procare.cz.