Pokud se mluví o bělících páscích, vybaví se zejména pracujícím v administrativě, bělící pásek, kterým lze překrýt chybný text při psaní na psacím stroji. To je však v souvislosti s rozvojem počítačů stále řidší jev. Mnozí ani nevědí, že pomocí bělících pásků lze vybělit zuby. Toto bělení zubů umožňují pásky Crest.
Historie bělících pásků na zuby
Na českém trhu se bělící pásky objevily již před více než 16 lety. Značka Crest ale působí na trhu mnohem déle. Tento výrobce je m.j. známý tím, že jako první na světě vyvinul zubní pastu s fluoridem, a to již v roce 1960. Tento objev přispěl k zastavení epidemie zubního kazu, která se především v Evropě začala šířit po druhé světové válce. V roce 2001 začala firma Procter & Gamble dodávat na trh produkt na domácí bělení zubů, který se začal prodávat pod pojmenováním bělící pásky na zuby.
Je bělení zubů bezpečné?
Už jen skutečnost, že bělící pásky jsou výrobkem společnosti uznávané na celém světě, musí každého přesvědčit o bezpečnosti této metody. Pokud se ještě vyskytují pochybnosti o bezpečnosti bělení zubů pomocí bělících pásků a obavy z poškození zubní skloviny, jsou naprosto zbytečné. Společnost Procter & Gamble rozhodně není nějakou podřadnou firmou, která by nevěděla nic o péči o chrup včetně bělení zubů. Navíc tento produkt v průběhu dosavadních 16 let postupně zlepšovala. Pokud si budete bělit zuby kvalitním přípravkem a dodržíte návod na použití, nemá se zdravý chrup ani zubní sklovina jak poškodit.
Efekt se projeví postupně
Bělení zubů bělícími pásky nepřináší okamžitý efekt jako bělení při dvouhodinovém procesu u zubaře. Naopak se jedná o šetrný a postupný proces, který je dokonce účinnější než nárazové typy bělení. Ovšem je fakt, že ani silné nárazové bělení u zubaře zdravé zuby nepoškozuje. Rovněž bělícími pásky lze bělit pouze zuby zdravé, bez zánětu dásní, bez množství kazů a bez odkrytých citlivých krčků. Po bělící kůře pomocí pásků Crest budete mít zuby stejně zdravé jako před tím, avšak budou konečně bělejší.