Zajistěte si spolehlivého strážce domu s pomocí fotopasti

Máte u domu hlídače? Pravděpodobně ne. Můžete si však velmi spolehlivého hlídače zajistit a to takového, kterému neunikne žádný nezvaný návštěvník – fotopast. Fotopasti jsou velmi populární zařízení, která dokáží dokonale monitorovat požadovanou oblast. Na rozdíl od kamer nejsou lidem na očích a naopak jsou schované na stromě.

Jak vlastně fotopast funguje?

Umístíte ji na místo, odkud bude střežit požadovanou oblast a když do oblasti vnikne jakýkoliv návštěvník, fotopast ho okamžitě vyfotí. Není možné,aby jí kdokoliv unikl, vetřelce rozpoznává prostřednictvím PIR čidla, které reaguje na každý tepelný pohyb. Když ho fotopast zaznamená, okamžitě se spustí a během zlomku sekundy zaznamená snímek nebo video. Zatímco kamera natáčí neustále nebo ve smyčce, fotopast zaznamenává jen tehdy, když někoho zaregistruje a na fotopasti si následně nebudete prohlížet žádné prázdné záznamy, ale naopak jen záznamy případných vetřelců. Fotopasti nemusí být připojeny k elektrické síti, jsou na baterie, takže mohou být umístěny třeba i na zahradě nebo v lese, kde mohou monitorovat zvířata.

To je také populární způsob využití, řada lidí s fotopastmi sleduje výskyt zvířat ve volné přírodě, největší zájem je o ně zejména z hlediska hlídání majetku. Fotopast funguje i za naprosté tmy, díky nočnímu přísvitu vám i v noci pořídí kvalitní snímky, byť černobílé. Každou fotopast si můžete nastavit, třeba aby byla aktivní jen v požadovanou dobu nebo si vyberete, jestli chcete, aby snímala fotografie nebo i videa. Fotopasti jsou velmi odolné a vydrží fungovat ve venkovním prostředí po celý rok, navzdory výkyvům teplot i rozmarům počasí. Snímky si můžete následně prohlížet na těle fotopasti, pokud disponuje LCD displejem, nebo i v počítači. Pokud si pořídíte fotopast s GSM modulem, tak si dokonce můžete nechat čerstvě pořízení snímky zasílat přímo na telefon nebo na email. Pokud se obáváte nezvaných hostů, vždy je vhodné mít u domu fotopast, která bude střežit váš majetek i vaše bezpečí.