Udělejte si test rychlosti internetu pomocí speedmetru

Uživatelé internetu se mezi sebou velmi liší a to z jednoduchého důvodu, každý dělá na internetu něco jiného. Někteří lidé si zde čtou zprávy a kontrolují poštu, jiní pracují v online programech, jiní stahují, sledují videa ve vysokém rozlišení, chatují aj. Každý potřebuje ke svým činnostem trochu jiný internet. Nadšený hráč náročných online her potřebuje jinou rychlost internetu než sváteční návštěvník, který jen surfuje a hledá na internetu informace.

Zjistěte, jak jste na tom s rychlostí internetu

Každý by si měl zajistit takový internetový tarif, aby vyhovoval jeho uživatelským potřebám. Problém však je, pokud poskytovatel neplní svůj závazek a internet je pomalejší, než by měl být. To zajisté nikoho nepotěší. Víte, jaké rychlosti internetu nabízí váš poskytovatel a jaký tarif jste si vybrali? Tyto informace je důležité znát, abyste mohli zkontrolovat, jestli je vaše rychlost dodržována. Měli byste je najít třeba ve smlouvě. Jak vlastně rychlost internetu změřit? Nemusíte stát u kabelu se stopkami, pro měření rychlosti internetu slouží jednoduchý nástroj, který najdete na webu Pripojto.cz.

Ukáže vám, jakou máte rychlost stahovaných dat, rychlost odesílaných dat a také odezvu v milisekundách. Stačí, když přejdete na speedmeter a na tomto odkazu se dostanete na provedení testu. Test rychlosti vám zabere jen pár sekund a následně se dozvíte, jaká je rychlost vašeho internetu. Tato informace je důležitá, protože pokud bude rychlost internetu nižší, můžete svého poskytovatele kontaktovat, ten by měl zjednat nápravu nebo vám přinejmenším poskytnout slevu, je to pro vás také signál, že byste měli přejít k jinému a spolehlivějšímu poskytovateli, který vám zajistí takovou rychlost, kterou jste si objednali.