Úbeda, to je metropole olivových hájů, která na vás čeká ve Španělsku

Chcete si udělat malý výlet po středomořských regionech? Pokud milujete olivy, je samozřejmostí třeba Kréta nebo italský jih a Istrie, tedy opravdu regiony, ve kterých rostou zelenkavé keříky po statisících. Vychutnejte si různé odstíny chuti a nezapomeňte na Jaén v prosluněné Andalusii, kde si podávají dveře turisté nejen kvůli zdejším historickým skvostům. Je to vlastně srdce olivového světa, takové nekorunované hlavní město, chtělo by se říci! A když sem zavítáte, musíte uznat, že takové vznešené pojmenování rozhodně není daleko od pravdy.

Andalusie se na vás už opravdu těší

Zkuste něco nového a neotřelého, kuchyně potřebuje zajímavé recepty, díky nimž nebudete mít pocit, že jste ustali v jednom bodu. Prémiový olivový olej Nobleza del Sur umí být výtečným pomocníkem, ať už máte rádi zeleninovou lehkost nebo naopak preferujete pořádně propečené masíčko. Přinese něco dobrého i pro mlsné dětské jazýčky, originální etiketa bude opravdovou ozdobou. Kvalita přímo z okolí města Úbeda, které kvetlo na olivách už před staletími a dnes je místem, které učaruje tisícům turistů. Léto strávené právě zde může být opravdu příjemné.

Hledáte něco, čím byste se blýskli pod vánoční jedličkou? Nebo byste rádi dostali tip, co pořídit k narozeninám své drahé polovičce? Ale jistě, dárek může mít řadu různých podob a s olivami určitě nešlápnete nikam vedle. Malá lahvička s olivovým tajemstvím, ještě k tomu ukrytá v dárkovém obalu, jistě nezapadne mezi dalšími prezenty a bude vyčnívat už na první pohled. Teď už jen vybrat, jestli to bude španělský, řecký, italský nebo například i chorvatský produkt. Přesně tak, variant je poměrně dost, ale sváteční dny se blíží! Extra panenský olivový olej z olivum.cz vám udělá radost v mnoha různých podobách, jen si přivonět…