U většiny pracovních pohovorů se objevují totožné otázky. Jak na ně správně odpovědět?

Při hledání nové práce se rozhodně jedné věci nevyhnete, a tou jsou výběrová řízení a osobní pohovory. Váš životopis může mezi ostatními excelovat, vašim zkušenostem ostatní uchazeči ani nesahají ani po kotníky, a navzdory tomu pracovní pozici získá méně zkušený uchazeč. Jak je to možné? Na vině může být právě pracovní pohovor, kde se částečně může odhalit charakter a povaha uchazeče o práci. Laxnost, vtipkování, nevhodné poznámky, neznalost firmy, kde se ucházíte o práci – to jsou jen některé aspekty, které mohou vést k vašemu odmítnutí. Cz.jobimi.com je web, kde objevíte mnoho pracovních nabídek, ovšem na pohovor se musíte připravit sami. Jaké dotazy vás nejspíše na pracovním pohovoru čekají?

Povězte mi něco o sobě

S touto široce otevřenou otázkou – která má potenciálnímu zaměstnavateli pomoci dozvědět se o vás více, než co si přečetl ve vašem životopise – neexistuje žádný konkrétní scénář. Ale můžete opravdu špatně zapůsobit, když nebudete vědět co říci. Snažte se zapamatovat si, že pracovní pohovor je diskuse, pár minut mluvte a pak se zeptejte tazatele: „Chcete, abych vám pověděl více?“

Nabídky práce zahrnují mnoho informací, ovšem i vy se na pohovoru můžete vyptávat.

Proč bychom měli zaměstnat právě vás?

Možná máte nutkání na odpovědět, že jste nejlepší a nejlépe se na tuto pozici hodíte, ale trochu skromnosti neuškodí. I když chcete získat práce České Budějovice, měl by náborář vědět konkrétní příklad, proč si vybrat právě vás. Připravte si historku či dvě, ze kterých bude zřejmé, že budete pro firmu přínosem.

Proč chcete u nás pracovat?

Když na cz.jobimi.com objevíte pracovní nabídku, která vás zaujme, měli byste vědět, proč vás zaujala. Udělejte si průzkum o společnosti před pohovorem a vyberte si alespoň dvě věci, které se vám na společnosti líbí nebo které obdivujete, o kterých budete mluvit. Řekněte jim také o svých dlouhodobých kariérních cílech a o tom, jak tato pozice a organizace zapadají do tohoto plánu.