Toužíte po plnějších ňadrech? S moderními metodami zvětšení si svůj sen snadno splníte

Augmentace neboli zvětšení prsou je zákrokem, který ženám může napomoci zvýšit sebevědomí a cítit se lépe. Co byste měla vědět, než se pro něj definitivně rozhodnete?

Které metody pro zvětšení prsou existují

Augmentace neboli zvětšení prsou je invazivním zákrokem z oblasti estetické chirurgie. Poprsí se při něm zvětšuje pomocí silikonových implantátů nebo vlastního tuku.

Výhodou klasické augmentace (zvětšení prsou) je primárně možnost zvětšit ňadra o výrazněji. Lipofilling neboli přenos tuku slouží především ke korekci drobné asymetrie poprsí. Může být využit i při úpravách kontury nebo tvaru ňader právě po klasické augmentaci. Výsledek je přirozenější, vlastní tuk je navíc velmi dobře tolerován a poprsí nenese po zákroku jizvy.

Úskalí autoaugmentace neboli zvětšení prsou vlastním tukem tkví naopak v tom, že tuk podléhá změnám. Částečně se vstřebává, některým pacientkám se může vstřebat i z velké části. Chceme-li tak dosáhnout trvalého zvětšení, je nutné volit klasickou plastiku prsou implantáty.

Při tomto chirurgickém zákroku se nejčastěji pod sval, případně pod žlázu, umístí silikonový implantát. Tvar i velikost by pacientka měla volit po konzultaci s plastickým chirurgem, který ze zkušeností odhadne odpovídající objem, který bude v souladu s přirozenými proporcemi těla. Zároveň je možné najednou provést zvětšení prsou s modelací (augmentace s modelací).

 

Jak probíhá chirurgický zákrok

Samotný zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá přibližně hodinu. Bezprostředně po zákroku je zcela běžná určitá bolest a citlivost v oblasti hrudníku. Některé pacientky udávají i nevolnost po narkóze. Tyto pocity určitého nepohodlí nicméně v krátké době spontánně odeznívají. Na klinice plastické chirurgie většinou zůstává pacientka sledována do druhého dne, poté je propuštěna do domácího ošetřování.

Rekonvalescence není náročná, po dobu cca týdne musí pacientka dodržovat klidový režim, přibližně 4 až 8 týdnů je zapotřebí nosit speciální kompresní prádlo. Plná zátěž včetně sportu je možná po 2 měsících od operace.

Po operaci pacientka nemá žádná další omezení. V naprosté většině případů je možné i přirozeně kojit. Rovněž není stanovena žádná lhůta pro výměnu implantátů.