Sportovní pružiny

Mnozí majitelé osobních automobilů touží po vylepšení svého vozidla. Existuje celá řada možností, jak si automobil tzv. vytunit. Tuningové obchody nabízejí různý sortiment tuningového zboží. Jedním ze základních tuningových prvků jsou i sportovní pružiny.

Jaký mají sportovní pružiny efekt?

Sportovní výškově nastavitelný podvozek a především sportovní pružiny naprosto změní jízdní vlastnosti daného vozidla. Předně si vychutnáte vysokou rychlost a stabilitu vozidla v zatáčkách. O snižování automobilů se v posledních letech zajímají především příznivci tuningu. Je třeba přiznat, že automobil se sníženým podvozkem vypadá skutečně atraktivně. Variant, jak toho dosáhnout je několik.

Jak dosáhnout snížení vozidla?

Nejlevněji vyjde uříznutí originálních pružin o jednu otáčku, což ovšem nepřináší očekávaný výsledek. Jednak je podvozek příliš tvrdý, a jednak uříznutá pružina zcela nezapadá do misky tlumiče. Další levnější variantou snížení vozu je výměna stávajících pružin za tužší pružiny s nižší dráhou chodu. Na vozidle zůstanou původní tlumiče a vůz se výměnou pružin sníží cca o 3-6 cm. Ideální je ovšem nejdražší varianta spočívající v montáži kompletní sestavy sportovních pružin i tlumičů, u který je zpravidla možné seřídit tuhost vozu i jeho snížení.

Sportovní pružiny TATechnix

Tento typ sportovních pružin vyniká svým komfortem při montáži se sériovým tlumičem. Sportovní pružiny je možné kombinovat s klasickými tlumiči do snížení 40 mm při zachování maxima funkce tlumiče. Nejlepších jízdních vlastností dosáhne automobil se sportovními pružinami v kombinaci se sportovními tlumiči. Německé výrobky TATtechnix uspokojí i velmi náročné motoristy, neboť se jedná o kvalitní a precizně zpracované zboží. Oproti jiným značkám mají tyto sportovní pružiny sice nižší antikorozní ochranu, což se však projeví až po více než 4 letech. Díky tomu však dosahuje TATechnix nižších cen při zachování výborných jízdních vlastností.