Nepodceňujte intimní hygienu

Na zápach v oblasti intimních partiích mužů i žen existuje mnoho vtipů. Někdy jsou nepříjemné potíže způsobené zdravotními problémy, ovšem mnoho z nich pramení z nedostatečné nebo špatné intimní hygieny. Zejména u žen je intimní hygiena důležitá také jako prevence proti různým infekčními onemocněními a mykózám. Jak dobře o své intimní partie pečovat?

Důležité je pH

V oblasti ženské intimní hygieny je důležité jejich pH, které je zcela odlišné oproti zbytku těla. Kyselejší pH chrání pochvu před bakteriemi a současně podporuje zdravou mikroflóru. Narušit ochrannou mikroflóru je velice snadné – nadměrným užíváním antibiotik, antikoncepcí, návštěvou plaveckého bazénu nebo sauny, nezdravým jídelníčkem nebo špatným a nekvalitním spodním prádlem.

Mýdlo pro intimní hygienu

Klasické sprchové gely jsou často příliš parfémované, což mnoha ženám způsobuje v oblasti intimních partií potíže. Sprchové gely a obyčejná mýdla vysušují sliznici a narušují mikroflóru kolem pochvy a poševního vchodu.

Mýdla vyráběná speciálně pro ženskou intimní hygienu parfémovaná nejsou, ale jsou doplněné o zásaditou složku, která udržuje zdravé pH v pochvě. Intimní gely se nepoužívají pouze ve chvíli, kdy začne mít žena potíže, ale měly by být pro ni naprostou samozřejmostí už jako prevence. Gel stačí používat pouze jednou za den, pokud máte potřebu, sprchovat se vícekrát denně, použijte pouze vlažnou vodu, zabráníte zničení „hodných“ bakterií.

Mnoho žen také podceňuje důkladnou hygienu po sexu a často si řeknou, že do sprchy skočí až ráno, což se jim může vymstít. Nejen různé gely, ale samotný sex narušuje přirozené pH pochvy a je nutné se po sexu umýt.

Investujte do kvalitního spodního prádla

Krajkové spodní prádlo sice vypadá svůdně, ovšem není schopné nasát přebytečnou vlhkost. Raději sáhněte po bavlněném nebo bambusovém prádle, které vám zajistí příjemné prostředí ve vašich intimních partiích.