Království za stín – vyřešte to doma jednou pro vždy!

V zimě už netrpělivě vyhlížíte první sluneční paprsky a první jarní dny si lidé užívají nadmíru. Chodí na procházky, jedou na výlet, někteří otužilci vyrazí vyzkoušet vodu. Přejete si, jen ať je teplo pořád! Po mrazivé zimě si tělo zaslouží prohřát ze všech stran. V pravém a parném létě zase hledáte stín a kousek chladného místa, kde své zpocené a přehřáté tělo na chvíli ochladíte. Nenabízí vaše zahrada nebo terasa stín? Musíte si jej vytvořit sami!

Kde hledat stín?

Na zahradě, balkóně či terase, kde svítí slunce celý den a nejsou v dohledu bohaté stromy, které by pomohly, hledáte stín marně. Musíte tomu sami pomoct a pořídit si nějaký ten zlepšovák, který by to vyřešil. Natáhnutá plachta proti slunci může být dobrým pomocníkem, ovšem musíte vědět, kde jí koupit. Není plachta jako plachta! Například takové stínící plachty se hodí do zahrady, na terasu, ale také na pergolu. Ve všech případech umí pomoci, nepropouští UV záření a tak můžete bez obav sedět na terase a kochat se výhledem, číst si nebo jen tak odpočívat. Stinici plachta se dodává jak ve tvaru trojúhelníku, tak ve tvaru čtverce. Objednáte si podle vlastní potřeby.

Pomoc proti slunci

I když je sluníčko blahodárné, získáváte z něj vitamín D, sedět na něm celý den, to není zrovna nejlepší. Zejména během parných dní, kdy například od jedenácti do tří odpoledne má slunce největší intenzitu a může tak snadno spálit pokožku, uženete si úpal a mnoho dalšího. Plachty proti slunci na zahradě vytvoří stín a vy tak můžete střídat – chvíli stín, chvíli sluníčko. Jak to bude na terase? Sluneční plachty na terasu mohou zastínit část terasy a vy budete moci opět využívat podle chuti sluníčko nebo stín. Už nemusíte zůstávat doma, protože zahrada či terasa se změní v neobyvatelný prostor.