Jak si udržet své přátelé? 2

Přátelské vztahy si člověk buduje po celý život. Ta pevná pouta bývají od základní nebo střední školy. Věříme, že přátelé jsou tady pro nás, pomohou, když to bude potřeba, když budete chtít pomoct se stěhováním, s malováním nebo pomoct s životním rozhodnutím. Je nutné něco také do přátelství investovat. Být nespolehliví, odkládat pořád schůzky, to nesvědčí o dobrém přátelství.

Udělejte si čas

Na své přátele! To je asi nejdůležitější věcí v přátelském vztahu. Podpora, pomoc, vědomí, že jste tady pro druhého za všech okolností a ve svém nabitém programu si najdete čas je tou největší pomocí. Potřebuje váš kamarád večer skleničku vína po dlouhém dni v práci? Nebo potřebuje pomoct se stěhováním? Pomožte! Nikdy totiž nevíte, kdy to budete potřebovat na oplátku vy!

Hovor o partnerovi je tabu

Můžete se o něm bavit, řešit nějaké problémy v životě, ale je tabu kritizovat partnera, pokud se zrovna ti dva nerozcházejí. Vašim úkolem je být oporou, prožívat šťastné chvíle s kamarádkou, neříkat jí, že má vedle sebe flákače nebo někoho, kdo se vám nelíbí.