Jak poznat dobrou knihu, než ji koupíte?

Utratili jste peníze za nudnou knihu? Díky ČBDB.cz už se vám to nestane. Prozkoumejte tisíce titulů a najděte přesně takovou, která vás bude bavit.

Zajít do knihkupectví a knihu si prolistovat. To je nejspíš maximum, co můžete udělat ještě před koupí. Věděli jste ale, že existuje i jiný způsob? Díky němu snadno zjistíte, jestli vás vámi vybraný titul bude bavit.

Kde hledat?

A ten nese jméno ČBDB.cz. Právě tady totiž najdete všechno, co bude pro objevení nového a zajímavého čtení potřebovat. Žebříčky knih, nejlépe hodnocené nebo nejoblíbenější knihy. Tyto seznamy si stačí projít a najít mezi nimi svoje další oblíbené dílo. Veškeré žebříčky a seznamy jsou řazeny podle žánrů. Díky tomu snadno najdete přesně to, co hledáte.

Na prvních pozicích zpravidla najdete nejlépe hodnocená díla. Jestliže se tedy do vybraného žánru teprve chcete ponořit, doporučujeme začít právě tam. Seřaďte si knihy podle hodnocení nebo oblíbenosti a zjistěte, které z nich se nejvíce líbí uživatelům ČBDB.cz. A na základě jejich hodnocení se potom sami rozhodněte, jestli má smysl dávat vybranému kousku vůbec šanci.

Rozhodněte se

S rozhodnutím vám pomohou i uživatelské recenze. Díky nim se dozvíte základní informace a zjistíte, co si o daném titulu myslí reální čtenáři. To je obzvlášť užitečné, pokud se ponoříte hlouběji do seznamu. Jestliže vynecháte ty nejlépe hodnocené knihy a začnete prozkoumávat další patra seznamu. I tam totiž můžete narazit na něco zajímavého – možná dosud neobjeveného.

A právě k tomu je ČBDB úplně nejlepší. V databázi totiž najdete tisíce titulů od českých, slovenských i zahraničních autorů. Včetně žhavých novinek a časem prověřených klasik i kousky zapadané prachem. Jestliže na některý takový narazíte, dejte mu šanci. A pomozte dalším čtenářům i samotnému autorovi tím, že napíšete recenzi. Díky tomu dalším uživatelům výrazně usnadníte práci a pomůžete knize vyšplhat na vyšší pozice.