Fotopast, nejlevnější a nejspolehlivější bezpečnostní prvek

Když se mluví o bezpečnostních prvcích, mnoho lidí hned pomyslí na alarm, bezpečnostní dveře nebo třeba hlídacího psa. Existuje však ještě jeden prvek, který stojí pakatel a stane se dokonalým ochráncem vašeho majetku, jde o fotopast. Tato zařízení prošla v posledních letech velkou inovací a také šla jejich cena výrazně dolů. Proč je vlastně fotopast u každého pozemku tak důležitá?

Ochrana pozemku s fotopastí

Podobně jako kamera, i fotopast zaznamenává vetřelce, kteří k vám vniknou. Kameru vidí už zdálky každý, o fotopasti však budete vědět jenom vy. Má velikost zhruba digitálního fotoaparátu a maskovaný vzhled. Nejlepším místem pro umístění je strom, po umístění je fotopast prakticky neviditelná a stane se vaším třetím okem, které bude sledovat váš majetek. Fotopast nepořizuje prázdné záznamy, na jejím těle se nachází citlivé PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb a když kdokoliv vkročí na váš pozemek, fotopast ho zachytí. Je absolutně spolehlivá a reaguje ve zlomku vteřiny. Tyto přístroje jsou stavěné do venkovních podmínek, aby zde spolehlivě střežily po celý rok.

Můžete si u nich nastavit čas, kdy chcete, aby byly aktivní. Díky nočnímu přísvitu pořídí kvalitní fotografie i za úplné tmy. Také si často můžete nastavit, jestli má fotopast zaznamenávat fotografie nebo videa. Fotopast funguje zcela samostatně a můžete ji umístit kamkoliv, tedy nejen k domu, ale třeba i na parkoviště k firemní budově, do lesa a kamkoliv jinam. Pořízené snímky si můžete prohlížet na počítači, na těle fotopasti nebo si je můžete nechat zasílat na telefon nebo na email, toto vám umožní GSM fotopasti. Pokud se necítíte úplně v bezpečí a chcete vědět, co se děje na vašem pozemku po celý den, fotopast vám to podrobně zdokumentuje.