Extra panenský olivový olej z istrijských hájů je potěšením pro smysly

Dobře si pochutnat a mít radost, že děláte něco i pro své zdraví. To je dnes, díky záplavě zdravých receptů, čím dal snazší. Stále se rozrůstá počet a druhy zdravých a alternativních potravin, ale pojďme se podívat na klasiku, co je s lidstvem tisíce let. Tím je olivový olej a když si jej vezmeme na paškál, zjistíme, že má v rukou všechny trumfy. Nebo spíš v lahvích? To je už jen řečnický obrat, ale vše podstatné zaručeně poznáte, a to nejpozději s první ochutnávkou. Stačí otevřít, přivonět a začít používat v každodenní kuchyni. Vaření i pečení, jakož i příprava zeleninových salátů, se pak stane svátkem.

Nádherná vůně a možnost neomezených kombinací

Dnešní extra panenský olivový olej symbolizuje středomořský region v celé jeho kráse. Je to doslova slunce na talíři, protože vůně se line ze všech stran a doplnění pro různé recepty bude doslova na jedničku s hvězdičkou. Třeba varianta Ex Albis si velmi dobře rozumí s těstovinami a plátkem kuřecího, ale skvěle se spáruje též s lososem a dalšími druhy mořských ryb. Co potom více od oleje ještě chtít, že? Kromě vůně nabídne i speciální chuť, ve které poznají znalci například bazalku a pampelišky. Jinak řečeno, příroda v celé své kráse, stačí jen otevřít dveře a pozvat ji dál…

Pojďme se podívat ale ještě na jednu alternativu, Chiavalon Organic totiž potěší nejen milovníky zdravého životního stylu. Jak už napovídá název, tento olivový olej je bytostně propojen s přírodou. Nabídne omamnou vůni, v níž poznáte posečený trávník i rajčata a bezesporu neodoláte ani vyvážené chuti, která nabídne další prožitek navíc při ochutnávání zeleninových salátů nebo i houbových polévek. Je to právě univerzálnost, jež moderní olivové oleje zdobí. Když jim dáte prostor v kuchyni, neuděláte chybu. Zvláště pokud chcete bojovat s přebytečnými kily a zkusit další metody tohoto často dlouholetého boje, když už začínáte cvičit a chcete doplnit snažení i změnou jídelníčku. Nikdy není pozdě, nezapomínejte, že olivový olej dokáže pohladit zažívání už při prvním společném jídle.