Dalmácie: Nejnavštěvovanější chorvatský region

Pokud se chystáte navštívit Chorvatsko, s největší pravděpodobností plánujete návštěvu Dalmácie. Dalmácie je jadranský region v Chorvatsku rozprostírající se od  Zadaru na sever až po poloostrov Pelješac na jihu, včetně mnoha krásných ostrovů jako Brač, Hvar, Vis atd.

Pro Dalmácii je typické tyrkysové Jaderské moře, tisíc ostrovů, skryté zátoky, oblázkové pláže a hornaté vnitrozemí. Dalmácie je také známá svými zachovalými starobylými městy, kde si můžete vychutnat pozoruhodné příklady benátské, řecké, římské a rakousko-uherské architektury. Kromě přírodních krás a historických památek si návštěvníci Dalmácie mohou užít bujarý noční život, aktivní dovolenou, dobré jídlo a vína. Cesta do Chorvatska aktuálně nabízí možnosti ubytování i během zimy a jara.

Vydejte se prozkoumat krásy Dalmácie

S více než 800 km pobřeží má Dalmácie mnoho pláží k prozkoumání. Pláže v Dalmácii jsou zdaleka nejlepší pláže v celém Chorvatsku a některé z nejhezčích pláží, na kterých jsme kdy byli na světě.

Celá Makarská riviéra je nádherný úsek pobřeží se sérií krásných oblázkových pláží od oblíbených letních míst, jako je Punta Rata v Brele, až po odlehlé pláže, jako je pláž Nugal, která je nudistická.

Své kolonie zde měli Řekové, po nich Římané, dále Benátčané, Francouzi, Rakušané, nemluvě o původních osadnících – ilyrských kmenech a od 7. století Slované. Všechny tyto kmeny a národy zanechaly svou stopu v dalmatské kultuře a historii.

Dalmatské hlavní město a největší město Split je celé postaveno na pozůstatcích téměř 2000 let starého římského paláce.

Trogir, památka světového dědictví UNESCO, je dokonale zachovalé středověké město s pozoruhodnými ukázkami románských kostelů a barokních a renesančních budov z benátských dob. Navštivte ruiny Salony, kdysi největší římské osady v Dalmácii.

Zadar není nejzachovalejším dalmatským městem kvůli těžkému bombardování během 2. světové války, ale jeho působivé římské fórum z 1. století před naším letopočtem stále stojí, stejně jako nádherný kostel sv. Donáta z 9. století.

Pokud chcete prozkoumat historii a kulturu oblasti, kterou navštívíte, budete mít v Dalmácii co dělat a navzdory tomu vyjde dovolená levně.

Ubytovanivchorvatsku.cz je web s 13letou historií, který se soustředí na české turisty. Objednání ubytování na konkrétní čas a místo je snadné a rychlé. Nic vám nebrání vyrazit na úžasnou dovolenou do Dalmácie.