Čeká vás maturita? Zařiďte, aby na váš maturitní ples nikdo nezapomněl

Maturita je ne nadarmo nazývána zkouškou z dospělosti. Vždyť nejde jen o to projít samotným zkoušením, je potřeba se také domluvit a uspořádat maturitní ples, na který pozvete rodiče, přátele a známé, kteří s vámi oslaví váš významný krok. Každý maturitní ročník se snaží, aby se na něj nezapomnělo a také, aby se nezapomněl na zábavu, jakou byl schopen uspořádat. Blýskněte se originálními nápady.

Bílé maturitní šaty? Přežitek?

Většina maturantek řeší dilema, jaké si vzít na svůj velký večer šaty. Tradiční bílou již volí málokdo a dohodnout se byť jen na jednotné barvě je pro skupinu několika mladých slečen téměř nemožné. Přitom je řešení tak jednoduché. Každá může klidně vsadit na vlastní styl a jednotnost vyjádřit plackou s vlastním jménem, kterou si připnou na hrudník. Na barvě a designu malé kulaté placky se snad již dokáže shodnout každý. Navíc je možné nechat vyrobit placku i pánské části třídy v komplementární barvě. Díky tomu snadno dáte najevo, že k sobě patříte, ale nebudete se muset podřizovat oblečením většině.

Něco nezapomenutelného na půlnoc

Dalším dosti významným prvkem maturitního plesu je půlnoční překvapení. To může být poněkud odvážné, ale zároveň by mělo být vtipné. Scénku mohou sehrát sami maturanti anebo si na ni objednat profesionála. Úspěch u dámského i pánského publika mívá striptýz anebo přehrávání vtipných situací z vyučování. I tady se velice dobře uplatní placky, kterými můžete označit konkrétní postavy, které hrají jednotliví aktéři představení. Výroba placek je navíc velice rychlá, proto vůbec nevadí, budete-li scénku vymýšlet až na poslední chvíli. Placky můžete mít doma ještě tentýž týden, kdy jste si je navrhli a objednali.

Nezapomeňte na rodiče

Sólo s rodiči je tím, na co se těší nejen maminky a tatínkové, ale také maturanti. Nechte vyrobit placku i pro své rodiče, ať je jasné, kdo ke komu patří, a blýskněte se před ostatními příbuznými, kteří budou jen s nostalgií vzpomínat, jak to bylo za jejich mladých let a co všechno bylo a nebylo možné. Pomozte jim si vzpomenout a neberte jejich vzpomínky jako trapnou připomínku let minulých. Až budete jednou v jejich kůži, budete ještě rádi, že vás vaše děti a vnuci vůbec na svůj maturitní ples pozvou a možná vám bude dělat dobře i jen to pomyšlení, že jste se ho vůbec dožili.