Bez práce nejsou koláče aneb kde hledat?

Chcete si najít novou práci? Ať už jste dostali z nenadání výpověď nebo jen toužíte v životě někam jinam, posunout se, možná najít práci, která by vás bavila daleko víc, ve které by byly lepší finanční možnosti, lepší kolektiv, pracovní doba a podobně, čeká vás tak trošku maraton. Pokud nemáte řadu vlivných přátel, kteří by vám mohli pomoci, pak musíte spoléhat na sebe a na své schopnosti. Pusťte se do hledání té pravé práce. Budete úspěšní, když však víte, kde máte hledat.

Internet je skvělým místem

Tam totiž najdete takřka všechno. Můžete tam najít spoustu rad a tipů, jak si sestavit životopis, jak napsat správný průvodní dopis i to, jak následně fungovat na pohovoru, co si vzít na sebe, co dělat, co naopak nedělat a spoustu dalšího. Díky těmto tipům se lépe připravíte, což vám může přinést body při pohovoru. A samozřejmě na internetu najdete spoustu nabídek práce. Jenže musíte hledat na stránkách všech firem. Nebo ne?

Existují pracovní portály, které práci zprostředkují. A existují také portály, které nabízejí práci od různých subjektů a zaměstnavatelů. Sdružují hned několik desítek, možná stovek nabídek v celé České republice, takže si všichni přijdou na své a najdou nabídky ve své lokalitě. Nemusí to být jen menší města, ale klidně hledejte nabídka práce Jihlava, kde asi najdete větší a lepší uplatnění.

Pokud žijete například v Plzni, tak nabídka práce Plzeň vám přinese rovněž spoustu nabídek, ze kterých si jistě můžete vybrat. Stačí vsadit na ty, které se vám líbí, na které máte kvalifikace, poslat životopis s průvodním dopisem a čekat na pozvánku k osobnímu setkání. Právě na něm často hodně záleží a můžete tak získat lepší práci, takovou, která vás bude bavit, za kterou budou i lepší finanční prostředky. Stačí se jen nebát změny.

Je vhodné také stále procvičovat znalosti práce na PC, mezi základy patří Word, Excel a další.