Ako vám pomôže echinacea s problémami s močovými cestami?

Zápaly močových ciest patria k veľmi častým zdravotným komplikáciám. Najviac zasahujú močový mechúr a močovú trubicu a veľmi často je spôsobujú baktérie, ktoré sa do nášho tela dostávajú z vonkajšieho prostredia. Jedným z predpokladov prevencie jo dostatočná hygiena s prípravkami určenými pre intímnu hygienu. Takéto ponúka značka GYNELLA® .Tiež dostatok tekutín je veľmi dôležitý pretože bráni baktériám v ich množeniu. Samozrejmosťou je potom posilňovanie imunity.

Príznaky zápalu močových ciest

Medzi najčastejšie príznaky patrí pálenie v oblasti močových ciest, môžu sa objaviť aj bolesti počas močenia, nutkanie na močenie, ale vylučovanie malého množstva tekutiny. V moči sa môže objaviť krv a tiež sa mení jej sfarbenie, často je tmavá alebo kalná. Nezriedka je zápal močových ciest sprevádzaný bolesťami v podbrušku a môže sa objaviť aj zvýšená teplota.

Prevencia a liečba

Ako už bolo povedané vyššie, veľmi dôležitá je správna intímna hygiena, ktorá bráni množeniu baktérií. Dostatočný prísun tekutín telo detoxikuje. Tiež sú dostaniu rôzne produkty na zápal močových ciest, ktoré sa používajú ako doplnok stravy a podporujú správnu funkciu močových ciest. Aj dostatočná imunita má vplyv na močové cesty. Takéto produkty nájdete na webe www.gynella.com/sk/. Imunitu podporí nielen vitamín C, ale tiež treba Echinacea. Pozitívny vplyv na močové cesty majú doplnky stravy s obsahom brusníc.

Prečo používať Echinaceu?

Echinacea – echinacea purpurová má pozitívny vplyv na imunitu a tiež podporuje správnu funkciu dolných močových ciest. Jej domovinou je americký kontinent, z ktorého sa rozšírila do celého sveta. Okrem podpory imunity a zápalu močových ciest bojuje aj proti ďalším zápalom vyskytujúcim sa v našom tele. V ponuke nájdete tablety alebo kvapky, ktoré obsahujú echinaceu.